ورود |عضويت چهارشنبه 03 اردیبهشت ماه 1393
 
  1393 سال اقتصاد و فرهنگ  
 

 سال اقتصاد و فرهنگ، با عزم ملّی و مدیریّت جهادی

پیام مقام معظم رهبری به مناسبت سال 1393

  تماس با مدیر  
 

احمد تیموری

پست الکترونیکی

 teymoori@agri-dehaghan.ir

 

  نظرسنجي1  
 
نظر شما درباره سایت

 

  ارسال  

برای نظر سنجی کامل‌تر به

این صفحه

مراجعه نمایید

  آمار بازدید کنندگان  
 

بازديد ها بازديد ها :  
Visitors بازديد هاي كل: 126849
Visitors بازديد هاي امروز: 153
Visitors بازديد هاي ديروز: 211
  تماس با ما  
 

دهاقان- بلوار انقلاب -کدپستی 8641611169

کد شهرستان 0322

2622101

2622125

2627770

کد شهرستان 0322

2622032

info@agri-dehaghan.ir

  مطالب کاربردی  
 
  اطلاعيه ها  
 
سه شنبه 02 اردیبهشت ماه 1393- دامداران عزيز:
تنها راه جبران خسارت وارده به سرمایه‌های دامی ، بیمه است. بنابراین نسبت به بیمه نمودن دام‌های خود سریعا"اقدام نمایید.  

دوشنبه 01 اردیبهشت ماه 1393- قابل توجه بهره برداران بخش كشاورزي
برنامه راديويي خوشه‌هاي تلاش روزهاي يك‌شنبه، سه‌شنبه و پنج‌شنبه هر هفته ساعت 40/20 (هشت و چهل دقیقه‌ی شب) ازصداي مركز اصفهان پخش مي‌گردد. موضوع اين هفته : سه شنبه / 2 اردیبهشت93/ علف هرز جودره // پنج شنبه/ 4 اردیبهشت93/ علف هرز جودره  

دوشنبه 01 اردیبهشت ماه 1393- كشاورزان عزيز غله کار:
باتوجه به افزایش دما و ریزش ناگهانی سن گندم با تراکم بالا، در شهرستان‌های نواحی مرکزی استان و خسارت زياد در صورت عدم كنترل سن مادر، لذا ضروري است ضمن هماهنگي با مراكز خدمات كشاورزي و شبكه‌هاي مراقبت مستقر در منطقه،نسبت به انجام عملیات مبارزه، در زمان مناسب تعیین شده اقدام تا از خسارت به مزارع گندم و جو جلو گيري شود.  

دوشنبه 01 اردیبهشت ماه 1393-دامداران عزيز:
يكي از راههاي مهم مقابله با خشكسالي ، استفاده درست از عوامل توليد به ويژه افزايش بهره‌وري و مصرف بهينه آب مي‌باشد، بنابراين شايسته است ضمن سركشي مستمر و بررسي لوله‌هاي انتقال آب و آبشخور دام از هدر رفتن آب در دامداري جلوگيري به‌عمل آيد.  

دامداران محترم : - شنبه 30 فروردین ماه 1393
جهت مبارزه با تب برفكي ، ماشينهاي حمل شيروعلوفه هنگام تردد بطوركامل با موتورهاي سمپاش ضدعفوني گردد .  

كشاورزان عزيز : - يكشنبه 17 فروردین ماه 1393
ازمصرف هرگونه بذر ذرت غيراستاندارد و بدون ليبل و متفرقه اكيداً خودداري نمايند. درغيراينصورت مسئوليت هرگونه مشكل پيامدهاي آن متوجه خودكشاورزان ميباشد .  

كشاورزان و باغداران و مرتعداران عزيز: - دوشنبه 11 فروردین ماه 1393
1.با توجه به وزش باد شدید گلخانه‌داران به‌خصوص در مناطق شرقی استان نسبت به استحکام پوشش‌های گلخانه‌ای اقدام نمایند. 2.با توجه به ناپایداری هوا طی روزهای یکشنبه و دوشنبه از هرگونه عملیات سم‌پاشی، محلول‌پاشی و آبیاری در مزارع خودداری شود. 3. با توجه به افت دما به‌ویژه در نواحی غرب، شمال‌غرب، شمال و مرکز استان طی روزهای دوشنبه و سه‌شنبه، تمهیدات لازم جهت گرمایش مرغداری و تنظیم درجه حرارت گلخانه‌ها و جلوگیری از سرمازدگی باغات صورت پذیرد. 4. از ورود دام به مراتع ییلاقی جداً خودداری شود.  

كشاورزان محترم : - شنبه 09 فروردین ماه 1393
آبياري در شب هاي سردخطرسرمازدگي بهاره راكاهش ميدهد .  

كشاورزان عزيز : - شنبه 09 فروردین ماه 1393
قبل از اقدام جهت مبارزه با علفهاي هرز غلات با توجه به مراحل رويش ونوع علف هرز ، نوع علف كش خود را بامشورت كارشناسان حفظ نباتات انتخاب نمائيد.  

فرازهايي از بيانات مقام معظم رهبري درخصوص اصلاح الگوي مصرف آب - چهارشنبه 06 فروردین ماه 1393
-كشورماكشورپرآبي نيست. -مامردم ايران بايدحداكثرصرفه جويي درآب راانجام دهيم. -اسراف يعني تضييع نعمت الهي،يعني نشناختن قدرنعمت الهي. - من ازعموم مردم ومسئولين درخواست ميكنم به سمت اصلاح الگوي مصرف بروند. - صرفه جويي به معناي مصرف نكردن نيست ،بلكه صرفه جويي به معناي مصرف كردن ،بجامصرف كردن ،ضايع نكردن،مصرف راكارآمدوثمربخش كردن.  

مرغداران عزيز: - يكشنبه 25 اسفند ماه 1392
به اطلاع ميرساند با توجه به خشك بودن اقليم استان اصفهان ، استفاده از رطوبت سازومه پاش ميتواند در كاهش تلفات تاثيربسزايي داشته باشد .  

باغداران محترم : - شنبه 24 اسفند ماه 1392
1تا3 روز از بعد از وقوع بارش هاي بهاره ، درصورت صاف بودن هوااحتمال سرمازدگي تشعشعي ياچوم(دماي0تا5-درجه )از ساعت 3الي7بامدادوجوددارد،لذالازم است تدابيرپيشگيرانه وفني پيش بيني گردد.  

باغداران عزيز: - يكشنبه 18 اسفند ماه 1392
درباغاتي كه درختان در حالت خواب زمستانه بسرميبرند به منظور تغذيه گياهي از چالكود بانظركارشناس مربوطه استفاده گردد .  

04/12/92 - شنبه 17 اسفند ماه 1392
به اطلاع ميرساندكارگاه آموزشي با موضوع معرفي ارقام جديد،بادزدگي وتغذيه لوبيامورخ 92/12/04 ساعت 10 صبح در محل اين مديريت برگزار ميگردد .  

17/12/92 - شنبه 17 اسفند ماه 1392
باغداران محترم كلاس آموزشي هرس درختان ميوه مورخ18/12/92 راس ساعات 10 صبح در محل باغ آموزشي و پرورش دهاقان برگزارميگردد .  

دامداران محترم : - سه شنبه 15 بهمن ماه 1392
براي اخذ سهميه سوخت در صورتيكه تعداد دام موجود در واحد گاوداري شما با تعداد راس دام ذكر شده در پروانه بهره برداري مطابقت ندارد هرچه سريعتر نسبت به اصلاح پروانه بهره برداري خود اقدام كنيددرغيراينصورت عواقب آن بر عهده شما ميباشد .  

دامداران محترم: - يكشنبه 13 بهمن ماه 1392
رعايت اصول بهداشتي و قرنطينه اي ، مهمترين راه پيشگيري و كنترل تب برفكي است .  

مرغداران،گلخانه داران،دامداران محترم: - پنج شنبه 10 بهمن ماه 1392
باتوجه به گزارش هواشناسي و كاهش دماازبعدازظهر92/11/10تاروزيكشنبه هفته آينده بين 8تا13درجه تمهيدات لازم راجهت جلوگيري ازخسارت سرمابعمل آوريد.  

قابل توجه کشاورزان عزیز استان اصفهان: - چهارشنبه 09 بهمن ماه 1392
بنا بر هشدار حراست سازمان جهاد کشاورزی در بعضی از شهرستان ها افراد فرصت طلب و سودجو با پخش نامه های جعلی منتسب به جهاد کشاورزی و بانک کشاورزی اقدام به دریافت وجه برای ارائه تسهیلات کم بهره، بیمه ده ساله و ماشین آلات و ادوات کشاورزی نموده اند که اين موضوع از طريق مراجع قضائی درحال پیگیری است لذا توصیه می شود کشاورزان محترم ضمن هوشیاری از واریز یا پرداخت هرگونه وجه به حساب های اعلام شده توسط این سودجویان خودداری و برای کسب اطلاع به مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان و مراکز خدمات کشاورزی مراجعه نمایند.  

08/11/92 اطلاعيه آموزشي بيماري تب برفكي:
پيروشيوع مواردي از بيماري تب برفكي درواحدهاي دامداري و تعدادي از روستاهادراجراي دستورالعمل دفتربررسي مبارزه و مراقبت بيماريهاي دامي سازمان دامپزشكي كشور ، مواردي بشرح زير جهت اطلاع و رعايت دقيق آنها به منظور حفاظت از سرمايه هاي دامي منطقه اعلام ميگردد : 1- خودداري از انتقال هر نوع دام جديد به داخل دامداري. 2- استفاده ممتداز مواد ضدعفوني كننده مناسب در سطح دامداري و حوضچه ضدعفوني ورودي دامداري. 3-توقف كليه خودروهاي مراجعه كننده در خارج از محوطه دامداري از جمله خودروهاي شبكه دامپزشكي ، ماموران تلقيح مصنوعي ، ماموران بانك ، دكتران دامپزشك و تكنسين ها و كاردان هاي دامپزشكي و حتي خودروي شخصي دامدار. 4- درصورت ورود و خروج خودروهاي حامل علوفه يا حمل شير ، ضدعفوني كامل آنها با موتورهاي سمپاش. 5-استفاده افرادمراجعه كننده به دامداري از لباس،چكمه ووسايل كارو واكسيناسيون مخصوص همان دامداري. 6-عدم نقل و انتقال كود آلي به مدت حداقل 4 تا 5 ماه . 7- دفن بهداشتي لاشه هاي تلف شده . 8-اطلاع به شبكه دامپزشكي و درمانگاه هاي دامپزشكي در صورت وجود موارد تب برفكي درواحددامداري.  

دامداران محترم : - سه شنبه 01 بهمن ماه 1392
به منظور پيشگيري از بيماري تب برفكي ، ازانتقال هر نوع دام جديد به دامداري خودجداً خودداري نمائيد.  

گلخانه داران و مرغداران محترم : - شنبه 21 دی ماه 1392
با توجه به كاهش و افزايش مصرف گازطي روزهاي اخيرخواهشمند است كليه توليدكنندگان بخش كشاورزي كه از سوخت گاز براي سيستم گرمايشي استفاده مينمايند حداكثر صرفه جوئي در مصرف را بعمل آورند.مديريت جهادكشاورزي دهاقان  

آشنايي با آفت سن غلات
سن مادربا گرم شدن هوا دربهار وارد مزرعه شده و بااندك تغذيه از برگها و ساقه ها(درمرحله ساقه دهي گندم وجو) شروع به تخم گذاري ميكنند.درصورت مشاهده سه تاچهارسن مادر درهرمترمربع بايستي با استفاده از سموم توصيه شده كه معمولاً سم دسيس (دلتامترين)به مقدار يك ليتر براي هر سه هكتار(cc300براي هرهكتار) توصيه ميگردداستفاده نمود.عدم كنترل به موقع سن مادر،تخم گذاري و ظهورپوره ها(نوزادسن)رادرزمان خوشه دهي گندم درپي خواهدداشت زمان مبارزه با پوره سن مشاهده 5 تا6 پوره سن 2 در هر مترمربع ميباشد .  

ثبت نام مصرف کنندگان سوخت
کلیه مصرف کنندگان که سوخت مورد نیاز آنها کمتر از 6000 لیتر می باشد و تاکنون موفق به ثبت نام نگردیده اند با ورود به سامانه http://agri.niopdc.ir نسبت به ثبت نام اقدام نمایند   بيشتر...

  جستجو در اخبار  
 
جستجو

90/05/29

ثبت نام اينترنتي بهره برداران کشاورزي در شهرستان دهاقان


مدیریت جهادکشاورزی شهرستان دهاقان به منظور جمع آوری اطلاعات فاز یک پایگاه جامع اطلاعات کشاورزی از طریق خود اظهاری ، از طریق ارسال پیامک ، ارسال اطلاعیه در سطح شهرستان و ادارات و همچنین اعلام در نمازجمعه اطلاع رسانی لازم برای عموم کشاورزان و بهره برداران را انجام داده که با مراجعه به مراکز خدمات اینترنتی ، شرکتهای خدمات مشاوره ای و نظام صنفی شهرستان نسبت به ثبت نام در سایت www.shenasnameh.maj.ir و دریافت کد رهگیری اقدام نمایند
نظر شما درباره اين خبر:
  ارسال   صرفنظر  
بازگشت

RSS
 
03/02/93  --  کیل‌گیری
کیل‌گیری گلخانه در شهر گلشن

درتاریخ 02/02/93 با حضور نمایندگان مدیریت باغبانی، مدیریت ترویج و مرکز تحقیقات جهاد کشاورزی استان، و رئیس اداره ترویج، مسئول باغبانی شهرستان ،نماینده اداره امورصنفی و نماینده نظام مهندسی، از محصول فلفل و خیار گلخانه‌ی آقای ولی‌الله یوسفی واقع در شهرگلشن کیل‌گیری به‌عمل آمد.
02/02/93  --  آزمون
برگزاري آزمون تفسير قرآن کريم

بنا به گزارش مسئول عقيدتي مديريت جهادکشاورزي شهرستان در مورخ 01/02/1393 (به‌طورهمزمان درسراسراستان) آزمون تفسیر قرآن کریم (جلد اول تفسیر نمونه) در مديريت جهادکشاورزي شهرستان دهاقان با حضور کلیه همکاران برگزار گرديد.
02/02/93  --  هدفمندسازی یارانه‌ها
برگزاری جلسه‌ی هدفمندسازی یارانه‌ها

در تاریخ 01/02/1393 جلسه‌ی هدفمندسازی یارانه‌ها در در محل مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان دهاقان با حضور نماینده فرمانداری، اداره صنعت،معدن و تجارت، بانک کشاورزی و تشکل‌های کشاورزی شهرستان برگزار شد و دیدگاه‌های تولیدکنندگان و نظرات مسئولین نیز در این مورد مطرح گردید و مقرر شد دراین زمینه تشکل‌ها همکاری لازم را با ادارات داشته و اداره صنعت،معدن وتجارت نیز بر روند افزایش قیمت‌ها نظارت دقیق داشته باشد.
01/02/93  --  میلاد حضرت زهرا (س)
بزرگداشت میلاد میلاد حضرت زهرا (س) و روز زن و مادر

به مناسبت بزرگداشت میلاد فرخنده‌ی بانوی دو عالم حضرت فاطمه زهرا (س) و روز زن اقدامات ذیل در مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان دهاقان برگزار گردید 1-نصب پلاکارد به مناسبت روز زن بر درب ورودی مدیریت 2-قراردادن پیام تبریک در پرتال شهرستان 3-توزیع گل و تقدیرنامه به همین مناسبت بین همکاران خانم، و همسر همکاران مرد 4-توزیع شربت و شیرینی بین همکاران وارباب رجوع 5-ارسال پیام تبریک به همراه یک قطعه شعر از طریق شبکه دولت برای ادارات شهرستان
31/01/93  --  بازدید ترویجی
بازدید مدیر و کارشناسان جهاد کشاورزی از روستای کره

در تاریخ 31/1/93 مدیرشهرستان به اتفاق رئیس اداره ترویج و رئیس اداره امور زیربنایی و جمعی از کشاورزان و شورای اسلامی روستای کره از قنوات، چشمه‌ها، مزارع و باغات آن روستا بازدید به‌عمل آمد و راهنمایی لازم درخصوص لای‌روبی قنوات و چشمه‌ها و چگونگی مبارزه با سن غلات و علف‌های هرز ارائه گردید و 30 برگ بروشور ترویجی دراین خصوص توزیع شد.
30/01/93  --  150 هكتار از باغات شهرستان دهاقان دچار سرمازدگي شده است .
150 هكتار از باغات شهرستان دهاقان دچار سرمازدگي شده است .

150 هكتار از باغات انار در اين شهرستان دچارسرمازدگي شده و ميزان خسارت 100% بوده است كه معادل 1000 تن خسارت به محصول انار وارد گرديده است . همچنين ميزان خسارت وارده 20 ميليارد ريال برآورد گرديده است .
27/01/93  --  توزيع نهال يارانه دار در شهرستان دهاقان
توزيع نهال يارانه دار در شهرستان دهاقان

درراستای اجرای سیاستهای سازمان جهادکشاورزی استان در اوایل سال 93 تعداد 13650اصله نهال یارانه دار که شامل انگور ، گردو ، به ، زردآلو و انار در این شهرستان غرس که در این قالب مبلغ 88 میلیون ریال یارانه نهال بین باغداران توزیع گردید .
27/01/93  --  بازديد
بازديد ازروستاي پوده شهرستان دهاقان

در تاريخ 27/1/93 مديرجهادكشاورزي شهرستان به اتفاق رئيس اداره ترويج و مسئول باغباني شهرستان از مزارع و باغات روستاي پوده بازديد بعمل آوردند . و توصيه هاي لازم در خصوص هرس باغات سرمازده ، علفهاي هرز و سن غلات ارائه گرديد . ضمناً حدود 150 هكتار از باغات انار اين شهرستان دچارسرمازدگي گرديده است.
26/01/93  --  بازديد
بازديد از مزارع و قنوات روستاي لاريچه شهرستان دهاقان

در مورخ 26/1/93 رئيس اداره امورزيربنائي ، رئيس اداره ترويج شهرستان و جمعي از كشاورزان منطقه و شوراي محترم روستاي لاريچه از اين منطقه بازديد و درخصوص ميزان ريزش سن مادر ، تراكم علفهاي هرز ، ميزان آبدهي قنوات و چشمه هاو چاه هاي آب كشاورزي موجود در منطقه وچگونگي استفاده از تسهيلات جهت مرمت قنوات و كول گذاري توصيه هاي لازم را ارائه نمودند.
25/01/93  --  اقدامات انجام گرديده در خصوص مبارزه باسن غلات و علفهاي هرز
اقدامات انجام گرديده در خصوص مبارزه باسن غلات و علفهاي هرز

- توزيع 30 برگ اطلاعيه ترويجي با عنوان مبارزه باعلفهاي هرزوسن غلات - آموزش به كشاورزان در خصوص استفاده از كودازته ،مبارزه باعلفهاي هرز و مبارزه با سن غلات - ارسال پيامك هشدارهاي ترويجي به بهره برداران
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...
  اخبار سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان با فرمت RSS  
 
  اخبار فرمانداری شهرستان دهاقان با فرمت RSS  
 

افتتاح رسمی بیمارستان 32 تختخوابی شهدای شهر دهاقان با حضور دکتر ذاکر اصفهانی و دو تن از معاونین وزیر محترم بهداشت

آغاز عملیات اجرائی ابرسانی از زاینده رود به شهرستان دهاقان با حضور دکتر ذاکر اصفهانی

آغاز عملیات اجرائی ساحت تصفیه خانه و اجرای شبکه جمع آوری فاضلاب شهر دهاقان با حضور دکتر ذاکر اصفهانی

افتتاح بلوار امام خمینی شهر گلشن با حضور دکتر ذاکر اصفهانی

افتتاح ایستگاه آتش نشانی و کتابخانه عمومی شهر گلشن با حضور دکتر جمالی نژاد معاون امر عمرانی استاندار

افتتاح مرکز بهداشت شماره دو شهر دهاقان و ایستگاه فرستنده دیجیتال شهرستان با حضور دکتر جمالی نژاد معاون امورعمرانی استاندار

افتتاح بازارچه شهرداری دهاقان با حضور دکتر جمالی نژاد معاون امور عمرانی استاندار

شورای اداری شهرستان دهاقان با حضور دکتر ذاکر اصفهانی در محل سالن سینما برگزار گردید.

احداث خیابان صدر العلمای شهر دهاقان با حضور دکتر جمالی نژاد کلنگ زنی شد.

نتایج انتخابات ریاست جمهوری در شهرستان دهاقان
   
 
  جستجو در پرتال  
 
عبارت:  جستجو

Copyright (c) 1393/02/03 پرتال مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان دهاقان
پرتال سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان
Ariana Informatics Group - گروه داده ورزي آريانا